رازهای خلق ثروت چیست؟
فرآیند خلق ثروت ممکن است کوتاه‌تر از 4 گام باشد. فراگیری چگونگی کنترل و سرمایه‌گذاری ثروت بسیار ساده است. بااین‌حال هنوز که هنوز است نیمی از جمعیت ایالات‌متحده آمریکا از سرمایه‌گذاری در بازار بورس اجتناب می‌کنند.
فکر می‌کنید که چرا این آمار و ارقام این‌قدر باعث شگفتی شما می‌شود؟
آیا علاقه‌مندید که سفر خلق ثروت را با نشناختن جاده تمام کنید؟
هدف‌گذاری تأثیرگذار را با 4 قانون ساده انجام دهید:

اهداف خود را روی کاغذ بیاورید.
روان‌شناسی در این خصوص این نکته را گوش زد می‌نماید که اهداف ملموس و دست‌یافتنی از این طریق به دست خواهد آمد. شما به‌احتمال‌زیاد مواردی را که یادداشت می‌کنید بهتر به خاطر می‌آورید. این نکته در مورد اهداف نیز صدق می‌کند.
نوشتن اهداف روی کاغذ، هدف موردنظر را در ذهن شما هم به‌صورت هوشیار و هم ناهشیار حک می‌کند. نوشتن اهداف ارزیابی دوباره اهداف را برای بررسی دوباره در اختیار شما قرار می‌دهد.
نوشتن اهداف مثل نوشتن آن‌ها بر سنگ و حکاکی آن‌ها نیست! این بدان معنی است که باید اهداف را مورد بازبینی قرار دهید و اهداف خود را با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارید بهبود بخشید.

اهداف خود را با دیگران در میان بگذارید.
احتمال اینکه در انجام رژیم غذایی و یا برنامه ورزشی خود ثابت‌قدم باشید، زمانی که آن را با دیگران در میان می‌گذارید بیشتر است. ازنظر روان‌شناختی انگیزش نیروی ضعیفی است، در مقابل فشار اجتماعی و انتظارات نیروی محرکه نیرومندتری هستند. شما می‌توانید در خصوص خلق ثروت نیز از همین روش بهره ببرید.

در اهداف خود SMART باشید.
چارچوب SMART روشی مناسب برای هدف‌گزینی است. SMART مخفف 5 کلمه مشخص (Specific) ، قابل‌اندازه‌گیری (Measurable) ، دست‌یافتنی (Achievable) ، واقع‌بینانه (Realistic) و چارچوب زمانی (Time-table) است. SMART در پروژه‌های مدیریتی و هدف‌گزینی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
مشخص: اهداف نامشخص رؤیاپردازی هستند. این اهداف باعث پیشبرد اهداف شما نخواهند شد.
قابل‌اندازه‌گیری: شما به راهی برای دنبال کردن مسیر پیشرفت خود نیاز دارید. اندازه‌گیری مشخص در خلق ثروت، کسب درآمد و پس‌انداز است.
قابل‌دستیابی: اهداف دست‌یافتنی بدین‌صورت هستند که باید با بررسی دقیق شرایط، سبک و سنگین کردن ببینید که آیا اهداف شما قابل‌دستیابی است یا خیر؟ اگر زمان، پول و قابلیت رسیدن به هدفی را نداشته باشید، شکست خواهید خورد.
واقع‌بینانه: بلندپروازی‌های غیرواقعی و غیرعقلانی چیزی جز ناکامی در پی نخواهد داشت. اهداف خود را واقع‌بینانه انتخاب کنید.
چارچوب زمانی: برای دستیابی مؤثر به اهداف، شما نیاز دارید تا چارچوب زمانی مناسب را تنظیم نمایید. آن نیازمند تحمل فشار ضرب الاجل های موجود در برنامه است.
اهداف SMART تفاوت دقیق یک میلیونر و فردی که فقط به دنبال پس‌انداز 10 هزار دلار در آخر سال است را نشان می‌دهد.

خلق ثروت
افزودن خلق ثروت به‌عنوان گامی در جهت خلق ثروت ممکن است حشو و زائد به نظر برسد، اما بدون خلق پول شما قادر به خلق ثروت نخواهید بود. این کاملاً واضح و مشخص است.
اگر در مرحله اول پول و ثروت کافی را نداشته باشید، شما تنها فقط می‌توانید به پس‌انداز پول بپردازید.
این گام به دو بخش کوتاه خلاصه می‌گردد:
آیا درآمد خوبی در کار خوددارید؟
آیا به‌اندازه کافی برای ادامه این شغل از آن لذت می‌برید؟
اگر در هر دو این شرایط راضی و خشنود باشید، شما می‌توانید تا جای ممکن برای کسب درآمد بیشتر و بیشتر به راه خود ادامه دهید.
برای خلق ثروت، شما نیاز دارید که با ایده سرمایه‌گذاری خود احساس راحتی داشته باشید.
تمرین و یادگیری، سرمایه‌گذاری بر خود شماست.

منبع:
www.craigbeck.com

مترجم:
مجید مظفری زاده