اگر پول مشکلات خاص کسب و کار شما را حل می کند و یا رشد و پیشرفت شرکت شما را سرعت می بخشد، زمان آن رسیده است تا تصمیم بگیرید آیا افزایش سرمایه برای شما کار صحیحی است یا خیر. با اینکه افزایش سرمایه قطعا روش آسان و سریعی نیست، اما می تواند به عنوان اهرم وسیعی برای به اوج رساندن شرکت شما استفاده شود.
اگر افزایش سرمایه روشی است که شما اطمینان دارید شرکت تان را به سطوح بالاتری ارتقا می دهد، در اینجا 10 روش ارائه شده است که خودتان و شرکت تان را به یک سرمایه گذاری جذاب تبدیل می کند.


1.    اطراف خود را با افراد متخصص پر کنید
  
همیشه معاشرت با افراد متخصص یک پیشنهاد قابل اطمینان است. در این مورد، از یک تیم مشاوره شامل مربیان و معلمان، مشاوران و راهنمایان استفاده کنید. رسمی و یا غیر رسمی بودن آن مسئله ای نیست، داشتن چنین تیمی نشان می دهد شما می دانید که از همه چیز آگاهی ندارید و از افرادی استفاده می کنید که به شما کمک می کنند تا دیدتان را نسبت به مسائل بازتر کنید.

  


2.    مشکل تان را بشناسید
 
مطمئن شوید مشکل تان را بهتر از راه حلی که پیشنهاد داده اید می شناسید. این نشان می دهد که شما در ذهن خود نگرش عمیقی به بازار مورد نظرتان دارید و حتی اگر راه حلی که ارائه داده اید با اولین تلاش به نتیجه ای نرسید، شما آنقدر تلاش می کنید تا موفق شوید.


3.    قاطع باشید
 
هیچ چیز به اندازه ی اینکه یک مدیر قدرت تصمیم گیری نداشته باشد، نمی تواند سرمایه گذاران را از شرکت دور کنئ. زمانی که تصمیمی می گیرید، به مدت کافی آن را ادامه دهید تا جایی که این شانس را بهش بدهید که خودش را اثبات کند و ادامه یابد. به قول معروف: "سریع تصمیم بگیرید اما در تغییر آن تعجیل نکنید."


4.    رقیبانتان را بشناسید
 
شما می بایست افرادی را که در رقابت با آن ها هستید بشناسید. راه کارهای آنها را بدانید و همچنین مطمئن شوید راه کارهای شما از آنها بهتر و متفاوت از آنهاست. در هیچ صنعتی برنده یا بازنده مطلق و یا رقابت مستقیم وجود ندارد، اکثر شرکت ها می توانند با هم پیشرفت کنند.


5.    جایگاه برجسته ای در بازار پیدا کنید
 
موقعیت مشخص و دقیقی در بازار داشته و بهترین باشید. شما می توانید در دسترس ترین و یا منحصر به فردترین باشید. روش های زیادی برای مقام یافتن شرکت تان وجود دارد، تنها مطمئن شوید جایگاه مناسبی بدست آورده اید و این جایگاه در بازار به شما تعلق دارد.


6.    معیارهای خود را بشناسید
 
معیارها و استانداردهای کلیدی خود را بشناسید، آنها را در اولویت و در مرکز pitch deck (یک نوع نمایش اسلاید در پاور پوینت) قرار بدهید. Shark Tank (اسم یک برنامه ی تلویزیونی) مردم را بخاطر برهم زدن این کار اذیت میکرد. اگرچه ملاقات سرمایه گذاران به ندرت شبیه به یک برنامه تلویزیونی پربیننده است، اما زمانیکه شما بخواهید از شخصی پول درخواست کنید این کار جواب میدهد.


7.    برای موفقیت های بزرگ آماده شوید
 
مطمئن شوید تنها بر روی مسائل خاصی تمرکز می کنید که بهترین نتیجه را در بردارد. اگر ویژگی مشخصی وجود دارد که 80 درصد از مشتریان شما را هیجان زده می کند، پس نهایت تلاشتان را بکنید. اگر روی پروژه ای کار می کنید که به نظر می رسد برای مشتری ها چندان اهمیتی ندارد، احتمالا می بایست نسبت به اعتبار و اهمیت آن تجدید نظر کنید. از همه مهم تر این است که شما بدانید چرا این چیزها بیشترین تاثیر را دارد و مطمئن شوید سرمایه گذاران توانمند شما نیز متوجه این مسئله هستند.


8.    در دسترس باشید
 
اگر کسی بخواهد روی شرکت شما سرمایه گذاری کند، باید بتواند به هنگام جستجو شما را پیدا کند. مطمئن شوید وب سایتی جذاب همراه با راه های ارتباطی برای مخاطبین دارید. ابزاری مانند: ,Crunch Base Unicorn ,Angel List باید استفاده شود تا مطمئن شوید که دیده میشوید، با استفاده از برنامه ای مانند Unicorn این کار خیلی راحت تر صورت می گیرد.
در همه ی پروفایل های عمومی خود کادر کاری، محصول، فناوری و موضع خود را مشخص کنید و ویژگی های منحصر به فردشان را برشمارید.


9.    اطلاعات خود را به روز نگه دارید
 
این خیلی مهم است که تا جای ممکن راجع به صنعت و بازار کارتان اطلاعات داشته باشید. اگر به دنبال این هستید که برنامه ای طراحی کنید، یک دوره آنلاین طراحی برنامه بگذرانید. و اگر میخواهید محصولات خود را گسترش دهید، با کاربران تان صحبت کنید. این بستگی به خود شما دارد که از جدیدترین نیازها مطلع باشید، بدانید وضعیت صنعت چگونه است و همچنین هوشمندانه حدس بزنید که چه اتفاقی قرار است بیوفتد.


10.    در مرکز توجه باشید
 
شرکت و یا خودتان را بعنوان یک موسس در معرض دید سرمایه گذاران قرار دهید. در هر کجا که سرمایه گذاران شما چیزی را مطالعه می کنند، اسم شما باید آورده شده باشد. هدف، چاپ یک مقاله و ذکر نام شما و یا شرکت تان در آن است. باید در هر جایی که سرمایه گذاران شما چیزی مطالعه می کنند شاهد این باشند که مردم راجع به شما، شرکت تان و مشکلاتی صحبت می کنند که توسط شما حل شده است.


نتیجه گیری
افزایش سرمایه به منظور رشد کسب و کار جدید و یا کسب و کار فعلی کار بسیار سختی است. در نتیجه اکثر کارآفرینان زمان زیادی را صرف بهبود استارت آپ هایشان و مدیریت رشد اندک آن می کنند، چراکه تنها تعداد اندک و یا هیچکس علاقه ای ندارد تا ریسک کند و پولی را که به سختی درآورده است، صرف شرکت شان بکند. اما نظرتان راجع به اینکه سرمایه گذاران را جذب شرکت خود کنید، چیست؟ و شما در این مورد چه کاری می توانید انجام دهید؟
از آنجایی که سرمایه گذاری برای یک طرح جدید، کسب و کار و یا هر چیز دیگر می تواند یک مشکل بزرگ باشد، شما می توانید راه حل های ارائه شده را برای هرچه جذاب تر کردن شرکت تان در نظر سرمایه گذاران به کار گیرید.