در دنیای رقابتی و پر سرعت امروز، کسب وکار ها نیز از این سرعت در امان نیستند و همواره جهت پیشرفت، باید خود را به روز نگه دارند. این به روز رسانی که نیازمند ارائه ی با کیفیت بیشتر و متفاوت خدمات یا محصولات است، تنها در رقابت با سایرین، کسب می شود. از اینرو است که برای ورود به دنیای پر هیاهوی رقابت نیاز به تجزیه و تحلیل داده ها در مقیاسی وسیع تر است. لیکن جستجو جهت دسترسی به کل این داده ها، امری دشواری و زمان گیر است. در این میان، استارت آپ Televisory، شرکت آنلاین تحلیل داده است که خدمات معیار سنجی و همچنین تجزیه و تحلیل داده های کسب وکارها را در سراسر جهان ارائه می دهد. این استارت آپ با هدف بهبود وضعیت شرکت های قدیمی و همچنین هدایت شرکت های نوپا، با ارائه داده های مربوط به پنج ساله گذشته پنج منطقه کسب وکار دنیا، در زمینه مشاغل مختلف، قدم درعرصه خدمت رسانی نهاده است.

 استیو جابز در یکی از سخنرانی هایش می گوید: "شما نمی توانید به کسب وکارتان نگاه کنید و بگویید که قصد دارم این کار را بهتر انجام دهم، شما باید به کسب وکارتان نگاه کنید و بگویید که قصد دارم این کار را متفاوت انجام دهم." با این حال، منظور او این است که شما باید همواره به کسب وکارتان توجه کنید تا بدانید که چه چیز باید بهتر و یا متفاوت انجام شود، نه اینکه تنها بر رشد فردی خود آن هم در انزوا متمرکز شوید.

سخنرانی او کاملا با دوره کسب و کار رقابتی شدید که بر تجارت دنیای امروز حاکم است، تطابق دارد، جایی که کسب و کارها به طور فزاینده ای نیاز دارند تا نه تنها بر پروژه های خود تمرکز کنند، بلکه باید در کنار و یا در مقابل یکدیگر قرار گرفته، کار کنند و به رقابت بپردازند. شرکت ها به منظور حفظ بقای کسب و کار خویش، حفظ ارتباط و باقی ماندن در چرخه تجارت و همچنین کسب موفقیت در بازار همواره درحال تغییر، ملزم به توجه به سایر رقبای خود هستند.
در چنین شرایط چالش انگیزی، تجزیه و تحلیل داده ها نقش مهمی را در میان بسیاری از شرکتهایی که مایل به کشف اطلاعات مفید برای تصمیم گیری صحیح کسب و کار هستند، ایفا می کند. به همین منظور و در همین زمینه است که یک استارت آپ به نام Televisted India Pvt Ltd نیز تلاش می کند تا با خدماتی که ارائه می دهد، تفاوت ایجاد کند.

استارت آپ Televisory، تحت رهبری شیو دیو، که تقریبا سه دهه دارای مقامات مشاوره و اجرایی در هند و جنوب شرق آسیا بوده است، راه اندازی شده است و یک شرکت آنلاین تحلیل داده است که خدمات معیار سنجی کسب وکارها را در سراسر جهان ارائه می دهد. به این معنی که هر شرکت (اعم ازکوچک یا بزرگ، ثبت شده و یا ثبت نشده)، یا هر کسب و کار فردی در هر صنعت، از هر نقطه از جهان، برای مقایسه عملکرد عملیاتی- مالی خود با یک شرکت جهانی یا محلی ثبت شده هم رده یا هم صنف، قادر به استفاده از این پورتال آنلاین است. Televisory براین ادعا است که "به روزترین اطلاعات عملیاتی- مالی" را در پایگاه داده خود که شامل بیش از 900 صنعت متمایز است، داراست و گزارش های آن منعکس -کننده داده های پنج سال گذشته و پنج منطقه کسب وکار در دنیاست.

در ابتدا باید بدانیم که چرا کسب و کارها به خدمات Televisory نیازمند هستند؟

دیو گفت: "داده های عملیاتی- صنعتی ما می تواند به شرکت ها کمک کند تا بدانند که رقابت چگونه انجام می شود." آن ها می توانند بدانند که در هر سه ماهه، در میدان رقابت، در مقایسه با هم رده -های خود و یا بهترین اپراتورها در صنعت، در کجای جدول ایستاده اند. علاوه بر این، این سرویس می تواند به آن ها در درک اینکه چرا عقب هستند و یا پیشرفتی نکرده اند و حتی اینکه چه باید بکنند، کمک کند. روشن است که اگر شما به اندازه رقبای خود نتوانید موفق عمل کنید، شانس شما برای برنده شدن و کسب درآمدهای بالا، کم است و حتی اگر هم برنده شوید و بتوانید کسب وکارتان را حفظ کنید، ممکن است سودی نداشته باشید. "

وی همچنین اظهار داشت که کسب و کارهایی که با داده های عملیاتی- صنعتی، به روز می شوند، با استفاده از این خدمات می توانند بهره وری بالاتری را نشان دهند. موسس Televisory نیز گفت: "بهره وری بالاتر به معنای خروجی بالاتر با منابع یکسان و مشابه است، که این منجر به افزایش درآمد و سود می شود. استفاده بهتر از مواد خام به طور مشابه با قبل یا سایر شرکت ها، باعث سودهای بیشتری می شود، همانطورکه هزینه های پایین تر، نیز بر سود می افزاید. در همین حال، مسائل کلیدی دیگری همچون چرخه تبدیل پول وجود دارد، زیرا اگر چرخه سرمایه کار خود را به درستی مدیریت نکنید، ممکن است فروش بزرگی داشته باشید، اما شرکت تان پول کافی برای ادامه نداشته باشد".

بنابراین، تجزیه و تحلیل اطلاعات صنعتی- عملیاتی، می تواند درک عمیق تری از نقاط قوت و ضعف های عملیاتی را که عملا باعث افزایش بهره وری و سودآوری می شود، ارائه دهد. همچنین این سرویس در پیشنهاد کسب و کار جدید و یا راه اندازی کسب و کار در مکان های جدید، در سراسر جهان مفید است، زیرا شما در عرض چند دقیقه اطلاعات مهم را پیدا کرده و در وقت، انرژی و پول خود صرفه جویی کرده اید. "

همچنینTelevisory ادعا می کند که خدمات آن، نه تنها برای کارآفرینان و شرکت ها، بلکه برای سرمایه گذاران، وام گیرندگان، محققان، مشاوران و هر فردی که به دنبال اطلاعات مقایسه ای مربوط به داده های عملیاتی- مالی، بمنظور تصمیم گیری های عاقلانه در مورد مکان قرارگیری یک بیزینس یا مواردی که سرمایه گذاری و یا وام گرفتن جایز است یا خیر، ارزشمند است.

به همین دلیل شیو دیو تصمیم گرفت که Televisory را در سال 2014 شروع کند زیرا او متوجه فقدان یکی از عناصر کلیدی تجزیه و تحلیل مالی در فرایند کسب وکار شده بود. این عنصر "فقدان تمرکز بر جنبه های عملیاتی یک کسب و کار است که مقادیر مالی را مدیریت می کند". علاوه بر این، او دریافت که شرکت های کوچک و متوسط، سیستم تحلیلی- سازمانی در سازمان خود ندارند. او گفت، "تجزیه و تحلیل عملیاتی" به علت دشواری کار و همچنین به دلیل متفاوت بودن آن در صنایع مختلف، تا حد زیادی کنار گذاشته شده است. از اینرو Televisory با هدف پر کردن این خلاء اطلاعات عملیاتی، به ارائه توضیح برخی از اعداد مالی به روش های معتبر، امروزی و قابل درک تر از نرخ های مالی سابق، شروع به کار کرد.
در حال حاضر، پایگاه داده Televisory متشکل اطلاعات از 7،500 شرکت ثبت شده است و دیو به گسترش آن را به 35،000 داده از حدود 100 کشور جهان، در آینده نزدیک امیدوار است. این شرکت همچنین ادعا می کند که اطلاعات شرکت های ثبت نشده را به صورت نامحدود و محرمانه حفظ می کند و هدف آن دستیابی به 200000 داده مربوط به شرکت های ثبت نشده در 2-3 سال آينده است.

همانطور که گفته شد استارتاپTelevisory ، همواره کسب و کارها را به این ترغیب می کند که به روز باشند و با مقایسه موقعیت خود در میان سایر شرکت ها هم صنف، درمورد چرایی عقب افتادگی کسب و کار خود بیاندیشند. درحقیقت این استارتاپ بر روی بهره وری بالاتری کسب وکارها تمرکز می کند و با ارائه داده¬ ها و تجزیه و تحلیل آن ها در مقیاس گسترده جهانی، به شرکت ها یادآور می شود که چگونه با منابع یکسان، خروجی بالاتری داشته باشند و درحقیقت به سودآوری برسند.
درنهایت باید گفت که به رغم جهانی شدن، به نظر می رسد که استارت اپTelevisory ، «جهانی سازی اطلاعات» را در معنای واقعی آن تضمین کند؛ اما با این حال هنوز باید دید که آیاTelevisory به اهداف بلندش که برای رسیدن به آن ها ساخته شده است، دست خواهد یافت یا نه؟

اقتباس از وبسایت  www.businessinsider.in